O hre Escape Room

Escape Room - o čo ide?

Stihnute uniknúť skôr ako príde agent ŠtB?Escape Room je zážitková aktivita pre tímy 2 až 5 ľudí (naraz môžu hrať až tri tímy - 15 ľudí). Skupina je zatvorená do tematického bytu s cieľom splniť tajnú misiu a dostať sa von za 70 minút. Riešia pri tom rozmanité úlohy zamerané na všímavosť, sedliacky rozum, či spoluprácu.

Escape Room Jánošíkov poklad

Escape Room V pazúroch ŠtB

Skúste si to naživo

„Živá” úniková hra (Real-life escape game) je celosvetovo rozšírený formát založený na prenesení obľúbených počítačových únikových (escape the room, panic room) hier do reality. Cieľ je rovnaký - utiecť z izby, ale len naživo môžete vnímať svoje okolie všetkými zmyslami a zažiť hru na vlastnej koži.

Ako sa dostať von?

Máte radi starú techniku?Poriadne preskúmajte celú miestnosť, odhaľte význam zdanlivo zbytočných vecí a spájajte získané informácie. Každé správne riešenie vás posunie k cieľu a všetko postupne do seba zapadá. Nemusíte sa báť, ak budete bezradní, pomôžeme vám.

Dôležitých detailov je naozaj veľa a preto sa oplatí zdielať nápady a postrehy. Len dobre spolupracujúci tím môže nájsť cestu von. S bežiacim časom pribúda adrenalín, chladná hlava je však veľká devíza.