Hádanka o rozprávkových postavách II

 

Nájdite aspoň 4 zo 6 rozprávkových postáv, každá má niekoľko indícií (pozor, kompletné podmienky súťaže dole):

1) Viem lietať, no na prvý pohľad pripomínam skôr domáce zviera. Som veselý a optimistický, hoci moja domovina umiera. Mám rovnaké meno ako slávny spevák a takmer aj ako jeden dravý vták po anglicky.
2) Mám krásne líčka, no mala som smutný osud, keď ma utláčali. Našťastie dobrý hrdina mi pomohol, i môj samoľúby nápadník sa polepšil.
3) Jazdil som na takom zvierati, že sa mi všetci smiali. Aj ma urážali, že som sa kade-tade vyvaľoval a tvár mal ufúľanú. Ale napokon som sa smial ja, keď som ruku švárnej devy získal.
4) Určite poznáte moje príhody s kamarátmi z lesa. Jednu časť tela mám smiešnu, no som veľmi milý a deti ma zbožňujú. Poznáte ma aj vďaka nezameniteľnému hlasu slávneho herca.
5) Som nervák a večný smoliar, no mám krásnu priateľku s najkrajšími pierkami a šťastnú rodinu. Ako ja sa volá aj úspešný chovateľ zvierat z piesne a aj politik. Určite som lepší ako voľajaká premúdrelá myš.
6) Som nešikovný a nešťastný, lebo vždy ma prekabáti to malé žlté čudo, nikdy ho nedolapím. Sviatok mám, keď aj známy akčný hrdina, vtedy slávia vlastne mnohí.

 

Ak sa vám súťaž zdá ťažká, skúste nápovedu.

Riešenie

Ďalšie úlohy »

edited IMG_8011