Úloha o rozprávkových postavách

Nájdite aspoň tri z piatich rozprávkových postáv, každá má niekoľko indícií:

1) Som lenivý, no starostlivý, býval som osamelý, no už mám pár zvláštnych priateľov. Menovcom mi bol basgitarista britskej punkovej legendy, ale aj chlapik z hry Bang! Moje meno znie sťa španielsky rytier (iný ako don Quijote), píše sa však trochu inak.
2) V tej najmenšej a najbližšej časti Škandinávie moju podobu hľadaj. Meno mi odkukali aj izraelský politik a legendárny zvukár v prvom slovenskom súkromnom rádiu. Všetko znesiem, ale prečo práve prací prášok?!
3) Mám veľkú moc, slzy dokážem osušiť, mať mi ískala a tri vlasy vytrhla. Som zdrobnenina od metropoly Sliezska a aj od mena bývalého slovenského reprezentačného obrancu. Meno moje nosí aj frontman známej slovenskej kapely.
4) Neskutočne ma hnevá ten otravný hlodavec, ktorý proste vždy vyhrá. Moje meno je populárne u anglosaských hercov: scientológ, stroskotanec. Pripomína ma aj ostrá thajská polievka.
5) Moja najlepšia kamoška s priezviskom ako bývala miss rada hovorí do slúchadla, môj psík sa volá Jon A. Tán. Ako ja je aj jednoduchá rastlina z vlhkého či tienistého prostredia. To meno má aj slávny fyzik, jeho číslo je známe v letectve a kozmonautike.

Riešenie

Ďalšie úlohy »

Rozpravka