Úloha o spisovateľoch II

 

Identifikujte podľa názvov diel postupne troch spisovateľov a určte niečo, čo ich spája:

1a) Slávny imaginárny vodca vymierajúceho národa - ušľachtilý muž rytierskeho správania farbu vlčích makov.
1b) Naprieč neskrotenými oblasťami blízkeho východu pomenovanými po národe, utláčanom Arabmi, Turkami i Peržanmi, najväčšom na svete bez vlastného štátu.
1c) Zväčša ukrytý súbor drahocenností v tomto prípade situovaný na sladkovodnú plochu spájanú s bielym, lesklým, ťažkým a kujným kovom.
 
2a) Priestor s pozorovateľnými nebeskými telesami, vesmír (výraz používaný najmä ako prídavné meno).
2b) Styk, spojenie, súčinnosť (nadviazať, strácať, prvý, s praxou). 
2c) Bájne obludy s podobnou okrídlených plazov z miesta blahobytu, blaženosti a šťastia.
 
3a) Ozbrojený konflikt medzi spoločenskými skupinami alebo územnými celkami, v tomto prípade však humanoidov proti robustným chvostnatým obojživelníkom.
3b) Zdrobnenina ženského mena príbuzného s menom Dagmara, ktoré je dané do prenesenej rovnosti s biologickým bytím nedospelého exempláru živočícha vzniknuvšieho domestikáciou vlka.
3c) Všestranne použiteľné automaty pripomínajúce človeka vybavené umelou inteligenciou prislúchajúce človeku zvláštneho mena, ktoré spodobením môže znieť ako abstraktná vec umožňujúca myslieť (zdravý ...).
 
Pre zapojenie sa do súťaže nezabudnite napísať "zľava" alebo "tričko" (podľa toho, čo chcete vyhrať, zľava platí do Brainteaselava Escape Room aj City Game) do komentáru pod príspevok s touto súťažnou otázkou na našom Facebooku alebo Google+. To všetko do nedele 2.10., 18:00. Následne vyžrebujeme a vyhlásime víťaza.
 
 

Vaše meno na Facebooku alebo G+(povinné)

Váš email (povinné)

Odpoveď

taller-de-ilustracion-digital-458