Časté otázky

Pre koho je Escape Room vhodná?

Zdravotné ani vekové obmedzenia nie sú žiadne, tehotné ženy, seniori i deti (do 14 rokov v sprievode dospelého) sú vítaní, účasť menších detí však prosím zvážte, viaceré úlohy budú pre ne príliš náročné. Prístup je bezbariérový (ak však máte obmedzenú mobilitu, prosím uveďte to do poznámky pri rezervácii, aby sme mohli jemne upraviť miestnosť). Úlohy nie sú založené len na inteligencii a logike, ale i na postrehu, spolupráci a sedliackom rozume. Svoje si nájde každý.

Čo môžeme očakávať?

Nebudeme vás strašiť, no sľubujeme príjemné napätie, radosť z nájdených riešení a spoluprácu v tíme. Zapojíte naplno mozgové závity, zrealizujete svoje (občas i bláznivé či zdanlivo nelogické) nápady, zažijete skvelý pocit vyriešenia problému. Napríklad objavíte kľúč, ktorým otvoríte zámok, netradičný predmet vás privedie na stopu, kamarát vám posvieti, kým sa hrabete v čerstvo otvorenej truhlici. Ak to bude príliš náročné, poradíme vám. A ako bonus – dozviete sa viacero zaujímavých faktov z nedávnej histórie Bratislavy, odnesiete si okrem zážitkov aj darček na pamiatku a na záver malé posedenie, pri ktorom môžete rozobrať čerstvé zážitky.

Aký počet je vhodný?

Jedna hra V pazúroch ŠtB je pre 2-5 osôb. Ak je vás viac (alebo ste len veľmi súťaživí), môžete si zahrať duel dvoch tímov hrajúcich paralelne rovnakú hru v susedných bytoch. Kapacita je teda štandardne do 10 osôb naraz.
Hra má v každom počte svoje výhody. Teoreticky, čím viac účastníkov, tým je to jednoduchšie. Dvojica pre originálne rande či drsňákov a veteránov Escape games, v trojici či štvorici pre výzvu i napätie a v pätici pre nováčikov, teambuilding i tých, čo chcú trochu ušetriť. Pri ľubovolnom počte vám môžeme i nemusíme radiť – záleží len na vás. Ak to do 70 minút nezvládnete, von vás možno aj tak pustíme.

Čo si máme priniesť?

Najmä odhodlanie a dobrú náladu. Netreba nič špeciálne, nie je zvýšené riziko poškodenia odevu či zranenia, ani veľa pohybu. Pri hre však ide o čas a ak budete hrať akčne, malé zašpinenie či spotenie je možné. Oblečte a obujte sa pohodlne. Ak nosíte okuliare alebo kontaktné šošovky, nezabudnite si ich doma.

Spoločné otázky

Kedy je potrebné prísť?

Odporúčame prísť 5 minút pred vašim rezervovaným časom. Ak prídete ešte skôr, môžete sa u nás posadiť. Prosím nemeškajte, sami sa pripravíte o čas v hre.

Ako môžeme zaplatiť?

Platí sa na mieste v hotovosti, platobnou kartou alebo bitcoinami. Ale aj formou darčekového poukazu, či vopred na faktúru bankovým prevodom.

Čo ak niekto z nás nehovorí po slovensky?

Ak ovláda aspoň niekto z vás na komunikačnej úrovni angličtinu, žiadny problém, krátke školenie na úvod bude v tomto jazyku. Všetky úlohy sú jazykovo nezávislé alebo obsahujú krátky popis vo viacerých jazykoch.

Čo ak máme špeciálne požiadavky?

V sekcií Kontakt nájdete kontaktné údaje, radi sa s vami porozprávame o iných možnostiach (jednotlivec, viac ako 10 osôb naraz, teambuilding, neštandarný čas – napr. v noci a iné).

Nevieme sa dostaviť na dohodnutý termín. Je možné zmeniť rezerváciu?

Rezerváciu je možné preložiť, no dajte nám o tom prosím vedieť najneskôr 24 hodín pred dohodnutým termínom. Najlepšie telefonicky na 02 210 255 36.

Je možné darovať hru Brainteaselava Escape Room alebo City Game ako darček?

Samozrejme. Darček vo forme escape room, či city game vašich blízkych zaručene poteší. Viac info tu.

Pre koho je City Game vhodná?

Pre každého, kto zvládne pomalým krokom prejsť pár kilometrov a niekoľko schodísk. Deti do 14 rokov musia prísť v sprievode dospelého. S jeho pomocou sú úlohy zaujímavé aj pre menšie deti.

Čo si na hru City Game máme priniesť?

Pohodlnú obuv, odev podľa ročného obdobia a ak používate, okuliare alebo kontaktné šošovky. V prípade rizika prehánok odporúčame aj dáždniky alebo nepremokavé bundy.

Hrá sa v každom počasí?

Áno, s výnimkou extrémnych podmienok (búrka, silný dážď, poľadovica). S ohľadom na bezpečnosť je možné hru ukončiť či dočasne prerušiť.

Čo ak sa stratíme?

Budete mať k dispozícií mapu a mobilný telefón s kontaktom na nás. Ak neovládate orientáciu na mape, dáme vám krátke školenie. Celá hra prebieha v centre, nie je problém vrátiť sa či opýtať okoloidúcich na cestu.

DSC_1423 (2)