Časté otázky

Escape room

Zdravotné ani vekové obmedzenia nie sú žiadne, tehotné ženy, seniori i deti (do 14 rokov v sprievode dospelého) sú vítaní, účasť menších detí však prosím zvážte, viaceré úlohy budú pre ne príliš náročné. Prístup je bezbariérový (ak však máte obmedzenú mobilitu, prosím uveďte to do poznámky pri rezervácii, aby sme mohli jemne upraviť miestnosť). Úlohy nie sú založené len na inteligencii a logike, ale i na postrehu, spolupráci a sedliackom rozume. Svoje si nájde každý.

Nebudeme vás strašiť, no sľubujeme príjemné napätie, radosť z nájdených riešení a spoluprácu v tíme. Zapojíte naplno mozgové závity, zrealizujete svoje (občas i bláznivé či zdanlivo nelogické) nápady, zažijete skvelý pocit vyriešenia problému. Napríklad objavíte kľúč, ktorým otvoríte zámok, netradičný predmet vás privedie na stopu, kamarát vám posvieti, kým sa hrabete v čerstvo otvorenej truhlici. Ak to bude príliš náročné, poradíme vám. A ako bonus – dozviete sa viacero zaujímavých faktov z nedávnej histórie.

Počet hráčov, ktorí môžu hrať súčasne závisí od hry, ktorú si vyberiete. Odporúčaný počet hráčov v jednom hernom byte je 2-5 osôb. Ak vás je viac (alebo ste len veľmi súťaživí), môžete si vybrať možnosť duelu pre hru Jánošíkov poklad. V tom prípade hráte hru paralelne ako dva tímy v oddelených domčekoch, kapacita je teda 10 osôb. Samozrejme, ak vás je ešte viac, môžete sa hrať aj vo viacerých miestnostiach naraz a teda môže hrať až 20 osôb naraz.

Hra má v každom počte svoje výhody. Teoreticky, čím viac účastníkov na jednej hre, tým je to jednoduchšie. Dvojica pre originálne rande či drsňákov a veteránov Escape games, v trojici či štvorici pre výzvu i napätie a v pätici pre nováčikov, teambuilding i tých, čo chcú trochu ušetriť.

Ak by ste veľmi chceli hrať vo väčšom počte ako 5 hráčov, je to možné, avšak vypýtame si od vás poplatok 8 eur za každého hráča navyše.

Pri ľubovoľnom počte vám môžeme i nemusíme radiť – záleží len na vás. Ak to do 70 minút nezvládnete, von vás možno aj tak pustíme.

Najmä odhodlanie a dobrú náladu. Netreba nič špeciálne, nie je zvýšené riziko poškodenia odevu či zranenia, ani veľa pohybu. Pri hre však ide o čas a ak budete hrať akčne, malé zašpinenie či spotenie je možné. Oblečte a obujte sa pohodlne. Ak nosíte okuliare alebo kontaktné šošovky, nezabudnite si ich doma.

Ak ovláda angličtinu, žiadny problém, krátke školenie na úvod bude v tomto jazyku. Pri nemčine mu zase dáme úvodné info napísané po nemecky. Inak mu budete musieť úvodné informácie a prípadné nápovedy preložiť. Takmer všetky úlohy sú jazykovo nezávislé, takže pri hre samotnej už nebude potrebné ani to.

City Game

Doslova takmer ľubovoľný. Jeden tím, ktorý sa na cestu vydáva pozostáva z 2-5 hráčov. Pokiaľ vás je však viac máte možnosť rozdeliť sa do dvoch tímov a na cestu sa vydať s časovým rozostupom. Ak by vás bolo ešte viac, môžeme pre vás pripraviť hromadnú verziu hry, ktorú môže hrať až 100 hráčov súčasne.

Pre každého, kto zvládne pomalým krokom prejsť pár kilometrov a niekoľko schodísk. Deti do 14 rokov musia prísť v sprievode dospelého. S jeho pomocou sú úlohy zaujímavé aj pre menšie deti.

Veľmi vhodná je ako teambuilding (k dispozícii aj hromadná verzia pre až 100 osôb) alebo na vytiahnutie rodiny na malý nedeľný výlet, hlavne vďaka jej zaujímavým interaktívnym úlohám v centre mesta. Takisto poslúži ako zábavná a netradičná prehliadka Bratislavy ak máte nejakú návštevu.

Pohodlnú obuv, odev podľa ročného obdobia a ak používate, okuliare alebo kontaktné šošovky. V prípade rizika prehánok odporúčame aj dáždniky alebo nepremokavé bundy.

Áno. V prípade silného dažďa, či inak nepríjemných podmienok je možné po dohode hru preložiť na iný termín.

Budete mať k dispozícií mapu a mobilný telefón s kontaktom na nás. Ak neovládate orientáciu na mape, dáme vám krátke školenie. Celá hra prebieha v centre, nie je problém vrátiť sa či opýtať okoloidúcich na cestu.

Hra je dostupná aj v angličtine alebo nemčine. Ak nehovorí ani týmito jazykmi, budete mu musieť úlohy prekladať.

Mystery Dinner

Hra je prispôsobená pre 7-12 hráčov. Všetci hráči sú podozriví, každý chce nájsť pravého vinníka a nestať sa sám hlavným podozrivým. Ak je vás 14 alebo viac, môžeme vám pripraviť 2 až 3 hry naraz (budete pri rôznych stoloch v jednej reštaurácii) a tak spolu môže hrať naraz až do 36 hráčov.

Pre kohokoľvek, kto rád diskutuje s ostatnými, chce si vyskúšať byť na jeden večer niekým iným alebo rád rieši detektívne prípady. Ale hlavne pre každého, kto si rád vychutná dobré jedlo v príjemnej spoločnosti. Hráči by však mali byť starší ako 15 rokov.

Obľúbená je najmä ako teambuildingová aktivita, narodeninová oslava, či rozlúčka so slobodou.

Jedlo ani nápoje nie sú zahrnuté v cene hry. Keďže však hra prebieha pri stole v reštaurácií Štefánka by Pulitzer, máte možnosť si objednať špeciálne zvýhodnené Menu à la Baťa, ktoré sa bude podávať v prestávkach počas hry alebo si na mieste doobjednať jedlo a nápoje à la carte so zľavou 10%.

Nie. Menu à la Baťa je možné objednať si aj vo vegetariánskej verzii. Takisto v jedálnom lístku si viete niečo vhodné vybrať. Ak má jeden, maximálne dvaja z vás nejakú inú špeciálnu požiadavku k Menu à la Baťa (napríklad nemôžete halušky, takže radšej chcete zemiaky), stačí to povedať čašníkovi pred začiatkom hry. Ak máte špeciálne požiadavky viacerí, lepšie bude Menu à la Baťa neobjednať a vybrať si radšej niečo à la carte.

Hra je dostupná aj v angličtine. Komunikácia je pri hre mimoriadne dôležitá a tak musia všetci hráči veľmi dobre ovládať jazyk hry.

Spoločné otázky

Platí sa na mieste v hotovosti, platobnou kartou alebo formou darčekového poukazu. Pri dohode vopred je možné platiť aj na faktúru bankovým prevodom alebo kartou a v prípade Escape Room alebo City Game aj bitcoinami.

Na hry Escape Room a City Game je potrebné prísť 5 minút pred rezervovaným časom. Ak prídete ešte skôr, môžete sa u nás posadiť.

Na hru Mystery Dinner stáčí prísť presne včas, pretože pred hrou pripravujeme herný stôl a ak je reštaurácia plná, nemusí byť k dispozícii ďalší stôl, pri ktorom budete môcť počkať.

Prosím nemeškajte, sami sa pripravíte o čas v hre.

V sekcií Kontakt nájdete kontaktné údaje, radi sa s vami porozprávame o vašich požiadavkach (veľké skupiny, hra mimo Bratislavy, catering a iné).

Rezerváciu je možné preložiť, no dajte nám o tom prosím vedieť najneskôr 24 hodín pred dohodnutým termínom. Najlepšie telefonicky na 02 210 255 36. Ak zrušíte rezerváciu niektorej hry menej ako 12 hodín pred jej začiatkom, budeme vám účtovať poplatok vo výške 50% ceny hry. To isté platí ak pri hre Mystery Dinner nahlásite zníženie počtu hráčov menej ako 12 hodín pred hrou.

Samozrejme. Darček vo forme Escape Room, City Game alebo Mystery Dinner vašich blízkych zaručene poteší. Viac info nájdete tu.

Napíšte nám